FILM THINKING
mamy wieloletnie doświadczenie w branży filmowej i kochamy dzielić się wiedzą, dlatego zapraszamy na cykl dwunastu 90-minutowych spotkań warsztatowych pobudzających Twoją kreatywność poprzez analizę filmów. Kurs przygotowujemy w oparciu o naszą autorską metodę.
Jeśli lubisz oglądać filmy, czy bingować seriale — niezależnie od tego czy są to blockbustery jak „Avengers”, uznane kino festiwalowe jak „Lady Bird”, kinowe hity jak „Oppenheimer”, serialowe perełki jak „Euforia”, to te zajęcia są z całą pewnością dla Ciebie!
TO COŚ DLA MNIE, ZAPISUJE SIĘ!
TO NIE SĄ KOLEJNE NUDNE ZAJĘCIA O FILMIE!
NASZ KURS OPARTY JEST O AUTORSKĄ METODĘ, KTÓRA URUCHOMI TWÓJ POTENCJAŁ!
"Zajęcia są adresowane zarówno dla osób, które chcą w przyszłości dostać się do Szkół Filmowych (niezależnie od kierunku), jak i do tych, którzy chcą tworzyć i potrzebują bodźców, aby pobudzić swoją kreatywność." [Malwina Czajka]
Zyskasz pewność siebie przy wyrażaniu opinii
Rozwijasz się i uczysz kompetencji komunikacyjnych i społecznych na bazie tego, co kochasz — filmów i seriali.
Pobudzisz kreatywność i analityczne myślenie!
Dowiadujesz się, jak wykorzystać swój potencjał oraz znaleźć inspirację dla swoich działań kreatywnych!
Zdobędziesz wiedzę o świecie filmu
Zdobywasz wiedzę o środkach filmowego wyrazu, języku filmu, trendach w kinie i kulisach produkcji.
500 zł za pełny semestr!
Cykl zajęć online:
12 spotkań x 90 minut
marzec-czerwiec / raz w tygodniu / przez 3 miesiące
Cykl zajęć stacjonarnych w Nowym Centrum Łodzi:
12 spotkań x 90 minut
marzec-czerwiec / raz w tygodniu / przez 3 miesiące
Przy płatności jednorazowej opłata wynosi: 500 zł (brutto)
Łączny koszt przy płatności w 3 ratach: 585 zł
Pojedyncze zajęcia: 95 zł
WCHODZĘ W TO!
Co sądzą o zajęciach uczestnicy?
Pani Malwina uczyła nas w liceum filmowym teorii i analizy filmu i były to zdecydowanie najlepsze zajęcia jakie mieliśmy w szkole. Bardzo wiele z nich wyniosłem i pozwoliły mi one patrzeć na filmy w zupełnie inny sposób. Bardzo polecam.
Ryszard
(źródło: ekorepetycje.net)
Nie znam osoby, która przekazuje wiedzę filmową w tak przyjemny i przystępny sposób jak Pani Malwina. Dzięki jej zajęciom zupełnie inaczej odbieram kino i czuję się znacznie bardziej świadomym widzem. Polecam!
Stasiek
(źródło: ekorepetycje.net)
Bardzo fajne zajęcia można się wiele dowiedzieć i podyskutować o swoich ulubionych filmach. Pani Malwina to najlepsza nauczycielka od zajęć filmowych jaka mnie uczyła, po zajęciach pojechałem na festiwal filmowy „Kamera akcja” doświadczenie które zapamiętam do końca życia napewno wrócę na koleją edycję.
Antoni
(źródło: ekorepetycje.net)
Dziękuję za te półtora roku zajęć! Dyskusje na nich zawsze otwierały mi głowę.
Maria
(źródło: ankieta po zakończeniu zajęć)
DODATKOWE KORZYŚCI DLA KURSANTÓW
PRZYKŁADOWE FILMY/ SERIALE, KTÓRE OMAWIALIŚMY PODCZAS ZAJĘĆ
POZNAJ NAS
MALWINA CZAJKA
Jestem animatorką kultury, filmoznawczynią i edukatorką. Od 2010 roku współtworzę Festiwal Kamera Akcja w Łodzi, którego 15. edycja odbędzie się 24-27 października 2024 r. Ukończyłam filmoznawstwo i nowe media na Uniwersytecie Łódzkim. Organizuję wiele wydarzeń filmowych (Serio Pro, Filmowe lato, Akcja Edukacja, Kurs Animatora Kultury). Byłam dyrektorką artystyczną dwóch edycji festiwalu scenarzystów Script Fiesta. W latach 2013-2017 byłam managerką studia dźwiękowego TOYA Studios, a wcześniej kierowniczką Kina Charlie. Uczę na Uniwersytecie Łódzkim, w Warszawskiej Szkole Filmowej i w Liceum Filmowym. Jestem dwukrotną laureatką Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2019 i 2020) za projekty na temat sound designu w filmie.
Gdzie i czego uczę
Na Uniwersytecie Łódzkim w Instytucie Kultury Współczesnej prowadzę zajęcia z dwóch przedmiotów „Dźwięk i muzyka w filmie” oraz „Programowanie i redakcja repertuarów filmowych”. Wykładam również w Warszawskiej Szkole Filmowej prowadząc zajęcia z analizy dźwięku w sztuce audiowizualnej i historii kina dźwiękowego. Od 2019 roku uczę „Teorii i Analizy Filmu” w Liceum Filmowym przy Warszawskiej Szkole Filmowej.
Nauczanie to moja pasja, która sprawia mi dużą przyjemność.
NAJWAŻNIEJSZE PYTANIA, KTÓRE SOBIE ZADAJESZ W ZWIĄZKU Z KURSEM
Dlaczego warto zapisać się na kurs?
Krytyczne myślenie pozwala na samodzielne dochodzenie do wniosków. Krytyczne myślenie wykształca umiejętność całościowego spojrzenia na nabywaną wiedzę. Pracą w grupie wzmacnia empatię i rozwija relacje.
Jak wygląda program ramowy?
Nie mamy gotowych scenariuszach, których się trzymamy kurczowo. Mamy ZAŁOŻENIA PROGRAMOWE i konkretne elementy wiedzy do przekazania, ale zawsze dostosowujemy się do preferencji grupy, a zadania do wykonania realizujemy w oparciu o potencjał uczestników.
Plan jest dobierany do dynamiki grupy i wykorzystuje jej potencjał. Dobieramy metody pracy do potrzeb.
W jakich terminach odbywają się spotkania w ramach kursu?
Online:
od 12 marca do 18 czerwca 2024 r.
12.03, 19.03, 26.03.
9.04., 16.04., 23.04., 30.04.
7.05, 14.05, 28.05,
04.06., 11.06., 18.06.,
Stacjonarnie: 12 zajęć
od 14 marca do 20 czerwca 2024 r.
14.03, 21.03. (tu PG)
04.04., 11.04., 18.04., 25.04.,
9.05., 16.05.
6.06., 13.06., 20.06. (podwójne zajęcia, spotkanie z twórcą)